Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?
Koncerty w sali Maksymiliana zachwyciły publiczność. Ostatnie tygodnie lata okazały się prawdziwym rajem dla wałbrzyskich melomanów. Można było posłuchać (i obejrzeć), artystów światowej klasy, występujących w najsłynniejszych salach koncertowych, gdzie na bilet wstępu stać wyłącznie elity. Wałbrzyszanie ich koncerty otrzymali w prezencie. Mowa o Festiwalu Muzyki Kameralnej im. księżnej Daisy, który krzepnie, nabiera rozpędu, a organizatorzy kipią pomysłami. W tym roku zapewnili kilka ekscytujących nowinek. Wystąpił legendarny skrzypek, Bartłomiej Nizioł, zwycięzca wielu prestiżowych konkursów skrzypcowych, koncertujący z najbardziej renomowanymi orkiestrami, filar zespołu Opery w Zurichu. - Namawialiśmy go na przyjazd od paru lat, wreszcie się udało - mówi Katarzyna Markowicz, dyrektor festiwalu. Do wrażeń muzycznych doszły atrakcje teatralne.
Znani aktorzy Beata Fudalej i Wojciech Malajkat przygotowali ze studentami szkół aktorskich etiudy teatralne, a na zakończenie, przy wsparciu Zbigniewa Zamachowskiego urządzili zniewalający wieczór wspomnień o znakomitym reżyserze, Jerzym Grzegorzewskim. Klamrą, łączącą obie dziedziny sztuki stał się utwór, skomponowany przez Marcina Markowicza, specjalnie dla potrzeb jednoaktówek Czechowa, prezentowanych przez młodych aktorów. Utwór ten, w wykonaniu wszystkich artystów biorących udział w festiwalu, został brawurowo wykonany na finał imprezy, pozostawiając publiczność w niekłamanych zachwycie. Niemniej emocjonujące wrażenia wynieśli widzowie z koncertów Sudeckiego Lata Muzycznego, na które złożyły się Letnia Serenada na Rynku oraz Turniej Tenorów w Filharmonii. Poziom tych koncertów, ich oprawa, wykonanie, muzyka, prowadzenie, organizacja - wszystko to zasługuje na najwyższą ocenę i owacje na stojąco, które nieodmiennie kończą opisywane zdarzenia.
Źródło: (Szela) / 30minut
Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji zmiany nazwy Powiatu Wałbrzyskiego na Powiat Sudecki. Państwa zdanie jest bardzo ważne.
Dlaczego taka propozycja?
czytaj więcejPrzed nami rodzinny Weekend Rycerski! W dniach 19-20 sierpnia do Zamku Książ zjadą się najdzielniejsi rycerze z Bractwa Zamku Grodno i zaproszą Was do wspólnej zabawy na terenie wioski rycerskiej w godzinach 10:00-17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!
Lokalizacja: wioska rycerska będzie rozbita na terenie przyzamkowego parku (przy alejce prowadzącej do zamku). W przypadku mocnych opadów deszczu wydarzenie zostanie przeniesione na inny termin.
Podczas tegorocznego Lata w Zamku Książ powrócą cykliczne wydarzenia dla miłośników koni.
Od 6 do 9 lipca, na terenie Stada Ogierów odbędą się Międzynarodowe Zawody w Powożeniu CAI 3*, CAI 2* oraz Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi/ Zawody Krajowe w Powożeniu.
Organizatorem wydarzenia jest Stado Ogierów Książ, a wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
XX edycja Festiwalu Księżnej Daisy odbędzie się między 20 a 23 kwietnia 2023. Dni te będą wypełnione wyjątkowymi wydarzeniami artystycznymi w ważnych centrach kulturalnych Wałbrzycha – Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego, w Zamku Książ w Wałbrzychu oraz w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Bilety na koncerty w Zamku Książ można nabyć na oficlajnej stronie internetowej zamku.
czytaj więcejDrodzy turyści informujemy o godzinach otwarcia zamku i palmiarni od 1 kwietnia 2023 r.
czytaj więcej