Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?
Od doliny Bobru do doliny Bystrzycy, na długości 35 km z północnego zachodu na południowy wschód biegnie pasmo Gór Wałbrzyskich w Sudetach Środkowych. Na wschodzie, w dolinie Bystrzycy łączą się z Górami Sowimi. Góry Wałbrzyskie, to trzy niezależne pasma: masyw Trójgarbu, masyw Chełmca oraz Góry Czarne.
Na północ od Wałbrzycha, pomiędzy Szczawnem a Świebodzicami rozciąga się Pogórze Wałbrzyskie, objęte niemal w całości Książańskim Parkiem Krajobrazowym, w którym króluje zamek Książ, wraz z otaczającym go ogromnym parkiem. W parku można obejrzeć ruiny tzw. starego zamku z końca XVIII wieku. Najwyższe szczyty Gór Wałbrzyskich to Borowa (854 m n.p.m.), Chełmiec (851 m), Trójgarb (779 m) i Krąglak (693 m).
Wiele osób za najwyższy uważa Chełmiec, tak jednak nie jest, co nie umniejsza popularności tej najbardziej widowiskowej góry, królującej nad Wałbrzychem. To ulubione miejsce weekendowych spacerów wałbrzyszan. Na górze czeka 22-metrowa wieża widokowa, udostępniana przez krótkofalowców, charakterystyczny, biało-czerwony przekaźnk telewizyjny oraz monumentalny Krzyż Milenijny. Jest to znakomity punkt widokowy na Sudety Środkowe, część Karkonoszy oraz Sudety Wschodnie. Kotlina Wałbrzyska już dawno nie jest synonimem klęski ekologicznej, widać za to gołym okiem niebanalną jej urodę i wspaniałe ukształtowanie terenu. Góry Wałbrzyskie oraz pogórze znakomicie nadają się do uprawiania turystyki rowerowej, pieszej czy konnej.
Rowerem można dotrzeć na szczyt Chełmca, przejedzie się też w bliskiej odległości od szczytu Borowej, podążając z Kamieńska lub z Wałbrzycha Głównego do Jedliny zdroju lub w okolice Rybnicy Małej. Prowadzą tamtędy leśne trakty. Na piesze wypady znakomicie nadają się okolice Chełmca i Trójgarbu. Jest to też świetny teren na wyprawy jeździeckie - zwłaszcza okolice Trójgarbu oraz Wyżyna Unisławska (choć są to już Góry Kamienne). Inne atrakcje, to zamek Grodno, albo 30-metrowe Czartowskie Skały, zbudowane z czerwonego piaskowca. Nad centrum Wałbrzycha znajdują się punkty widokowe na Kotlinę Wałbrzyską: Lisi Kamień (613 m n.p.m.) oraz Ptasia Kopa (590 m n.p.m.).
(Szela) / 30minut
Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji zmiany nazwy Powiatu Wałbrzyskiego na Powiat Sudecki. Państwa zdanie jest bardzo ważne.
Dlaczego taka propozycja?
czytaj więcejPrzed nami rodzinny Weekend Rycerski! W dniach 19-20 sierpnia do Zamku Książ zjadą się najdzielniejsi rycerze z Bractwa Zamku Grodno i zaproszą Was do wspólnej zabawy na terenie wioski rycerskiej w godzinach 10:00-17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!
Lokalizacja: wioska rycerska będzie rozbita na terenie przyzamkowego parku (przy alejce prowadzącej do zamku). W przypadku mocnych opadów deszczu wydarzenie zostanie przeniesione na inny termin.
Podczas tegorocznego Lata w Zamku Książ powrócą cykliczne wydarzenia dla miłośników koni.
Od 6 do 9 lipca, na terenie Stada Ogierów odbędą się Międzynarodowe Zawody w Powożeniu CAI 3*, CAI 2* oraz Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi/ Zawody Krajowe w Powożeniu.
Organizatorem wydarzenia jest Stado Ogierów Książ, a wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
XX edycja Festiwalu Księżnej Daisy odbędzie się między 20 a 23 kwietnia 2023. Dni te będą wypełnione wyjątkowymi wydarzeniami artystycznymi w ważnych centrach kulturalnych Wałbrzycha – Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego, w Zamku Książ w Wałbrzychu oraz w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Bilety na koncerty w Zamku Książ można nabyć na oficlajnej stronie internetowej zamku.
czytaj więcejDrodzy turyści informujemy o godzinach otwarcia zamku i palmiarni od 1 kwietnia 2023 r.
czytaj więcej