Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?
Inicjatorem wystawienia w Polsce w roku jubileuszu namalowanej przez Popiela i Rozwadowskiego "Bitwy pod Grunwaldem" oraz przeprowadzenia konserwacji obrazu jest Alicja Młodecka, dyrektor Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA "Zamek Książ", współpracująca z Adamem Doboszem z Częstochowy, wspierana przez Gminę Wałbrzych. Inicjatywę mocno wspiera również Zamek Królewski na Wawelu - Państwowe Zbiory Sztuki. W rezultacie poczynionych ustaleń Zamek podjął się sprowadzenia obrazu ze Lwowa do kraju i przeprowadzenia jego konserwacji przez konsorcjum konserwatorów Zamku Królewskiego i Muzeum Narodowego w Krakowie, kierowanym przez dr Ewę Wiłkojć. Dla pracy Popiela i Rozwadowskiego przewidziano ważne miejsce w wielkiej jubileuszowej ekspozycji "Na znak świetnego zwycięstwa", zaplanowanej w salach Zamku Królewskim na Wawelu w okresie od 15 lipca do 30 września 2010.
W zamku Książ "Bitwa pod Grunwaldem" zawiśnie w sali Konrada, na specjalnej konstrukcji, która będzie w stanie udźwignąć 50 metrów kwadratowych dzieła Rozwadowskiego i Popiela. Obraz ma wymiary 10 na 5 metrów. Równolegle z prezentacją panoramy, prowadzone będą działania edukacyjne, skierowane do młodzieży szkolnej. Wernisaż odbędzie się 7 marca. Obraz prezentowany będzie do końca marca.
W roku grunwaldzkiego jubileuszu obraz ze Lwowa poza Wawelem i Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA będzie można oglądać m.in. w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Miejskim Domu Kultury w Radomsku, Muzeum Lubelskim, Muzeum w Częstochowie, Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, a także w Pałacu Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie i we Lwowie.
Źródło: um.walbrzych.pl
Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji zmiany nazwy Powiatu Wałbrzyskiego na Powiat Sudecki. Państwa zdanie jest bardzo ważne.
Dlaczego taka propozycja?
czytaj więcejPrzed nami rodzinny Weekend Rycerski! W dniach 19-20 sierpnia do Zamku Książ zjadą się najdzielniejsi rycerze z Bractwa Zamku Grodno i zaproszą Was do wspólnej zabawy na terenie wioski rycerskiej w godzinach 10:00-17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!
Lokalizacja: wioska rycerska będzie rozbita na terenie przyzamkowego parku (przy alejce prowadzącej do zamku). W przypadku mocnych opadów deszczu wydarzenie zostanie przeniesione na inny termin.
Podczas tegorocznego Lata w Zamku Książ powrócą cykliczne wydarzenia dla miłośników koni.
Od 6 do 9 lipca, na terenie Stada Ogierów odbędą się Międzynarodowe Zawody w Powożeniu CAI 3*, CAI 2* oraz Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi/ Zawody Krajowe w Powożeniu.
Organizatorem wydarzenia jest Stado Ogierów Książ, a wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
XX edycja Festiwalu Księżnej Daisy odbędzie się między 20 a 23 kwietnia 2023. Dni te będą wypełnione wyjątkowymi wydarzeniami artystycznymi w ważnych centrach kulturalnych Wałbrzycha – Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego, w Zamku Książ w Wałbrzychu oraz w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Bilety na koncerty w Zamku Książ można nabyć na oficlajnej stronie internetowej zamku.
czytaj więcejDrodzy turyści informujemy o godzinach otwarcia zamku i palmiarni od 1 kwietnia 2023 r.
czytaj więcej