Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?
Umieszczenie Galerii Sztuki BWA na parterze Biblioteki pod Atlantami w Wałbrzychu. Taki pomysł chce poddać pod ocenę radnych wiceprezydent miasta Piotr Sosiński. Przeprowadzka ma być sposobem na zwiększenie dostępności galerii dla mieszkańców i ożywienie centrum miasta. Czyli - wraca stare. Co starsi wałbrzyszanie pamiętają zapewne BWA mieszczące się w niewielkiej salce przy ul. Sienkiewicza 8. Kiedy przed laty zapadła decyzja o przeniesieniu galerii do Książa, entuzjazmu ze strony pracowników nie było. Martwili się, że z powodu odległości wernisaże będą świecić pustkami. Tak się jednak nie stało, a przestronne pomieszczenia na 1 piętrze zamku pozwoliły na niesłychany rozmach i prezentowanie niezwykłych ekspozycji, w tym rzeźby i instalacji. - Upychanie nas teraz na niecałych 200 metrach kwadratowych, to zaprzepaszczenie prestiżu, nad którym pracowaliśmy długie lata - mówi dyrektorka wałbrzyskiego BWA, Alicja Młodecka.
Obecnie BWA dysponuje ponad 600 m kw. Powierzchni wystawowej. Dzięki tej przestrzeni może sprowadzać i organizować duże, prestiżowe ekspozycje, o których większość galerii może tylko pomarzyć. Tak do Książa trafiła wystawa obrazów Jacka Malczewskiego, XIX-wiecznego malarstwa polskiego, ikony Nowosielskiego i wiele, wiele innych znakomitych wystaw, odwiedzanych tłumnie przez miłośników sztuki z całego świata. - Nasz budżet roczny wynosi niecałe 450 tys. zł. Dzięki możliwości organizowania dużych, tematycznych wystaw, około 30 procent tej kwoty pochodziło z zewnątrz - podkreśla dyr. Młodecka. - Obecnie BWA ma charakter ekskluzywny, nastawiony na gości z zewnątrz. Przenosząc je do centrum chcemy sprawić, by było bardziej otwarte na mieszkańców. To miasto finansuje galerię, wałbrzyszanie powinni mieć do niej bliżej - wyjaśnia prezydent Sosiński. W najbliższym czasie zostanie opracowana koncepcja funkcjonowania BWA w nowym miejscu. Projekt uchwały w tej sprawie rada miejska będzie rozpatrywać prawdopodobnie w listopadzie.
Źródło: Barbara Szeligowska / 30minut
Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji zmiany nazwy Powiatu Wałbrzyskiego na Powiat Sudecki. Państwa zdanie jest bardzo ważne.
Dlaczego taka propozycja?
czytaj więcejPrzed nami rodzinny Weekend Rycerski! W dniach 19-20 sierpnia do Zamku Książ zjadą się najdzielniejsi rycerze z Bractwa Zamku Grodno i zaproszą Was do wspólnej zabawy na terenie wioski rycerskiej w godzinach 10:00-17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!
Lokalizacja: wioska rycerska będzie rozbita na terenie przyzamkowego parku (przy alejce prowadzącej do zamku). W przypadku mocnych opadów deszczu wydarzenie zostanie przeniesione na inny termin.
Podczas tegorocznego Lata w Zamku Książ powrócą cykliczne wydarzenia dla miłośników koni.
Od 6 do 9 lipca, na terenie Stada Ogierów odbędą się Międzynarodowe Zawody w Powożeniu CAI 3*, CAI 2* oraz Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi/ Zawody Krajowe w Powożeniu.
Organizatorem wydarzenia jest Stado Ogierów Książ, a wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
XX edycja Festiwalu Księżnej Daisy odbędzie się między 20 a 23 kwietnia 2023. Dni te będą wypełnione wyjątkowymi wydarzeniami artystycznymi w ważnych centrach kulturalnych Wałbrzycha – Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego, w Zamku Książ w Wałbrzychu oraz w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Bilety na koncerty w Zamku Książ można nabyć na oficlajnej stronie internetowej zamku.
czytaj więcejDrodzy turyści informujemy o godzinach otwarcia zamku i palmiarni od 1 kwietnia 2023 r.
czytaj więcej