Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?
Mimo że pracujemy w konkurencyjnych mediach - w przeciwieństwie do części polityków - my dziennikarze potrafimy się trzymać razem. Przywitać, porozmawiać i pójść na wspólną kawę. Usiąść przy jednym stole, śmiać i kulturalnie sprzeczać. Właśnie...przy jednym stole.
Nie, nie byłem osobiście, ale wiem, że środowisko, które reprezentuje jest oburzone zachowaniem dyrekcji Zamku Książ. Konkretnie wydarzeń, które miały miejsce podczas gali wręczenia tytułów Ambasadorów Wałbrzycha. Odznaczeniami uhonorowani zostali pisarka Joanna Bator, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak i siatkarz Krzysztof Ignaczak. Nie wiem czy aż tak obecność ministra obrony i „względy bezpieczeństwa” sparaliżowały zdrowy rozsądek organizatorom? Ale do rzeczy. - Przyszliśmy na galę na godzinę 18.00. Poproszono nas o przejście do bocznej sali. Nie mogliśmy wejść tam, gdzie odbywała się uroczystość. Czekaliśmy ponad godzinę, bo … Państwo jadło kolację i oglądało program artystyczny – opowiada jeden z kolegów. - Tak Rafał. Tak było – potwierdza mi druga osoba. Hmm Państwo jadło...a dziennikarze czekali. I nie chodzi o to, że chcieli się wbić na „krzywego”, zapełnić żołądek za zamkowe pieniądze. Byli w pracy. Chcieli przygotować relację z uroczystości, przekazać słuchaczom, widzom i czytelnikom kto został ambasadorem Wałbrzycha, kto ciężką pracą osiągnął coś wielkiego. Bo bez naszej pracy informacja ta pozostanie w - Waszym jaśnie Państwo – gronie. A chyba nie o to chodzi....Przykre, ale prawdziwe. Tak samo jak fakt, że większość bezdomnych ponad własne życie stawia alkohol. Śpiąc w dziurach, starych altankach, piwnicach czy klatkach schodowych każdego dnia walczą o przeżycie. Wiedzą, że jest wyjście z tej sytuacji. Przynajmniej zimą, gdy temperatura jest poniżej 20 stopni. Ale wolą pić. Czy się obudzą? Okaże się na następny dzień. Nie każda osoba, która jest bezdomna to jednak alkoholik. W tym tygodniu poznałem człowieka, który nie ma stałego meldunku. Śpi w garażu. No nie sala Maksymiliana w Zamku Książ. Kilkanaście metrów kwadratowych. W środku nie ma kominka, a jedynie butla gazowa. Mimo wszystko cieplej niż w Zamku, gdzie często podczas różnego rodzaju uroczystości, trzęsą się z zimna goście. Nie jednak o wyposażenie mi chodzi, ale o podejście do drugiego człowieka. On wpuścił nas do środka z uśmiechem. Jestem przekonany, że gdybym poprosił o herbatę, zrobiłby ją bez problemu. Nie wiem jednak czy miałby co pić na następny dzień. Ale mam do niego szacunek jako do człowieka. I gdybym miał teraz wybierać, gdzie wolę zjeść kolację to na pewno mile widziany w jego garażu niż w Zamku Książ podejmowany z wielka łaską...
źródło: 30minut
Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji zmiany nazwy Powiatu Wałbrzyskiego na Powiat Sudecki. Państwa zdanie jest bardzo ważne.
Dlaczego taka propozycja?
czytaj więcejPrzed nami rodzinny Weekend Rycerski! W dniach 19-20 sierpnia do Zamku Książ zjadą się najdzielniejsi rycerze z Bractwa Zamku Grodno i zaproszą Was do wspólnej zabawy na terenie wioski rycerskiej w godzinach 10:00-17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!
Lokalizacja: wioska rycerska będzie rozbita na terenie przyzamkowego parku (przy alejce prowadzącej do zamku). W przypadku mocnych opadów deszczu wydarzenie zostanie przeniesione na inny termin.
Podczas tegorocznego Lata w Zamku Książ powrócą cykliczne wydarzenia dla miłośników koni.
Od 6 do 9 lipca, na terenie Stada Ogierów odbędą się Międzynarodowe Zawody w Powożeniu CAI 3*, CAI 2* oraz Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi/ Zawody Krajowe w Powożeniu.
Organizatorem wydarzenia jest Stado Ogierów Książ, a wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
XX edycja Festiwalu Księżnej Daisy odbędzie się między 20 a 23 kwietnia 2023. Dni te będą wypełnione wyjątkowymi wydarzeniami artystycznymi w ważnych centrach kulturalnych Wałbrzycha – Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego, w Zamku Książ w Wałbrzychu oraz w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Bilety na koncerty w Zamku Książ można nabyć na oficlajnej stronie internetowej zamku.
czytaj więcejDrodzy turyści informujemy o godzinach otwarcia zamku i palmiarni od 1 kwietnia 2023 r.
czytaj więcej