Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?
Zbigniew Dąbrowski oraz Marian Jachimowicza, w imieniu którego pośmiertnie wyróżnienie odebrała rodzina, otrzymali tytuły „Zasłużonych dla Miasta Wałbrzycha”. Zbigniew Dąbrowski to były wieloletni dyrektor Stada Ogierów Książ w Wałbrzychu. Jego działania podejmowane dla rozwoju jeździectwa, hodowli a tym samym dla popularyzacji i promocji Wałbrzycha i regionu są nieocenione.
Pod jego okiem Stado Ogierów Książ stało się kolebką sportu jeździeckiego w regionie i w województwie, umożliwiając młodzieży rozwój pasji jeździeckich. Zbigniew Dąbrowski równocześnie pełnił funkcję trenera, przyczyniając się do stworzenia sekcji jeździeckiej w Klubie Sportowym Górnik, który następnie przekształcił się w Sudecki Ludowy Klub Sportowy Książ. Dzięki jego staraniom powstał nowy hipodrom, na którym rozgrywano zawody w ujeżdżeniu, skokach i powożeniu na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Jako znawca zagadnień hodowlanych znacząco przyczynił się do rozwoju hodowli i promocji koni rasy śląskiej. Marian Pankracy Jachimowicz, poeta, malarz i fotografik, urodził się 12 maja 1906 roku w Schodnicy w powiecie drohobyckim. Do końca lat 90-tych XX wieku wydał blisko dwadzieścia książek, w tym m.in.: „Chcę zbliżyć”, „W czas chłodu”, „Na dnie powietrza”, „Gaje tańczą”, „Żelazne studnie”. Zmarł 12 listopada 1999 roku. Honorując pamięć największego wałbrzyskiego poety w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej „Biblioteka pod Atlantami” otwarto w 2006 roku Pokój Pamięci Poety Mariana Jachimowicza.
źródło: 30 minut
Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji zmiany nazwy Powiatu Wałbrzyskiego na Powiat Sudecki. Państwa zdanie jest bardzo ważne.
Dlaczego taka propozycja?
czytaj więcejPrzed nami rodzinny Weekend Rycerski! W dniach 19-20 sierpnia do Zamku Książ zjadą się najdzielniejsi rycerze z Bractwa Zamku Grodno i zaproszą Was do wspólnej zabawy na terenie wioski rycerskiej w godzinach 10:00-17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!
Lokalizacja: wioska rycerska będzie rozbita na terenie przyzamkowego parku (przy alejce prowadzącej do zamku). W przypadku mocnych opadów deszczu wydarzenie zostanie przeniesione na inny termin.
Podczas tegorocznego Lata w Zamku Książ powrócą cykliczne wydarzenia dla miłośników koni.
Od 6 do 9 lipca, na terenie Stada Ogierów odbędą się Międzynarodowe Zawody w Powożeniu CAI 3*, CAI 2* oraz Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi/ Zawody Krajowe w Powożeniu.
Organizatorem wydarzenia jest Stado Ogierów Książ, a wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
XX edycja Festiwalu Księżnej Daisy odbędzie się między 20 a 23 kwietnia 2023. Dni te będą wypełnione wyjątkowymi wydarzeniami artystycznymi w ważnych centrach kulturalnych Wałbrzycha – Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego, w Zamku Książ w Wałbrzychu oraz w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Bilety na koncerty w Zamku Książ można nabyć na oficlajnej stronie internetowej zamku.
czytaj więcejDrodzy turyści informujemy o godzinach otwarcia zamku i palmiarni od 1 kwietnia 2023 r.
czytaj więcej