Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?
Organizatorzy imprezy, czyli Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Fundacja Joanny Lamparskiej na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Projekt Historia”, przygotowali dla gości Festiwalu mnóstwo atrakcji. Największy kompleks sal zamku stał się przestrzenią dla niezwykłych machin Leonarda da Vinci. Turyści mogli zobaczyć i wypróbować eksponaty zaprojektowane przez renesansowego mistrza. Dziedziniec honorowy na dwa dni zamienił się w prawdziwe pole bitwy, na którym odbyło się kilkanaście starć najróżniejszych formacji wojskowych. Odwiedzający zamek obejrzeli m.in. walkę Rzymian, Wikingów, rycerzy, Słowian. Takiej „Bitwy Epok” nie było dotąd nigdzie.
uryści spragnieni mocniejszych wrażeń zwiedzili wystawę „Zbrodnia i Medycyna”, na której zaprezentowane zostały kryminalne eksponaty z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Goście Festiwalu udali się również w wirtualną podróż najsłynniejszym polskim transatlantykiem m/s „Piłsudski”. Dzięki współpracy z Fundacją „Koncept Kultura” oraz technologii VR, widzowie odbyli niezapomniany rejs po Atlantyku, zanurzając się w pełen magicznych przeżyć świat eleganckich wnętrz i opowieści o statku, który był dumą międzywojennej Polski. VII Dolnośląski Festiwal Tajemnic był także okazją do podziwiania imponującej kolekcji morskich lamp naftowych i aparatów oświetleniowych. Ponadto, specjalnie z myślą o najmłodszych, przygotowano dwie strefy atrakcji – w Zamku Księcia Henryka nauczano rycerskiego rzemiosła, zaś w salach „Zapisane w Gwiazdach” odbywały się zajęcia artystyczne, a animatorzy z „Karkonoskich Tajemnic” prowadzili warsztaty kreatywne. Na rodziny z dziećmi czekała również niezwykła przygoda na książańskich tarasach, gdzie przez cały czas odbywała się gra terenowa przygotowana przez Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska. Miłośnicy historii, zagadek i tajemnic mogli uczestniczyć w 14 emocjonujących wykładach.
Nie zabrakło także atrakcji wieczornych. Po raz pierwszy w historii pierwszego dnia Festiwalu odbyła się biesiada "Uczta Bolka", podczas której goście spróbowali rycerskiego jadła w średniowiecznej scenerii, a do tego - odkrywali zamkowe tajemnice podczas zwiedzania średniowieczną trasą. Po zmroku najodważniejsi turyści wyruszyli na specjalną edycję "Nocnego Zwiedzania", by spotkać prawdziwą plejadę zamkowych duchów i zjaw, również z epoki renesansu.
Kolejny Dolnośląski Festiwal Tajemnic odbędzie się 8. i 9. sierpnia 2020 roku w Zamku Książ w Wałbrzychu.
Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji zmiany nazwy Powiatu Wałbrzyskiego na Powiat Sudecki. Państwa zdanie jest bardzo ważne.
Dlaczego taka propozycja?
czytaj więcejPrzed nami rodzinny Weekend Rycerski! W dniach 19-20 sierpnia do Zamku Książ zjadą się najdzielniejsi rycerze z Bractwa Zamku Grodno i zaproszą Was do wspólnej zabawy na terenie wioski rycerskiej w godzinach 10:00-17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!
Lokalizacja: wioska rycerska będzie rozbita na terenie przyzamkowego parku (przy alejce prowadzącej do zamku). W przypadku mocnych opadów deszczu wydarzenie zostanie przeniesione na inny termin.
Podczas tegorocznego Lata w Zamku Książ powrócą cykliczne wydarzenia dla miłośników koni.
Od 6 do 9 lipca, na terenie Stada Ogierów odbędą się Międzynarodowe Zawody w Powożeniu CAI 3*, CAI 2* oraz Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi/ Zawody Krajowe w Powożeniu.
Organizatorem wydarzenia jest Stado Ogierów Książ, a wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
XX edycja Festiwalu Księżnej Daisy odbędzie się między 20 a 23 kwietnia 2023. Dni te będą wypełnione wyjątkowymi wydarzeniami artystycznymi w ważnych centrach kulturalnych Wałbrzycha – Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego, w Zamku Książ w Wałbrzychu oraz w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Bilety na koncerty w Zamku Książ można nabyć na oficlajnej stronie internetowej zamku.
czytaj więcejDrodzy turyści informujemy o godzinach otwarcia zamku i palmiarni od 1 kwietnia 2023 r.
czytaj więcej